Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şubesi’nden bir eğitim ve kültür hizmeti daha…

Gösterim: 339

Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şubesi’nden bir eğitim ve kültür hizmeti daha…

Bildiği üzere tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbeklitepe başta olmak üzere şehrimiz ören yerleri ile turizm açısından da ülkemizin gözbebeği durumundadır.

Ayrıca İslam İş birliği Teşkilatının 27 Haziran 2022 tarihinde Bakü'de gerçekleştirdiği 11. Turizm Bakanları Konferansı'nda yapılan oylamada Şanlıurfa “İslam Dünyası Turizm Başkenti” olarak da seçilmiştir.

Bugün dünyada geçerli iletişim dili bilindiği üzere İngilizce’dir. Bu nedenle gerek turizm açısından, gerek dış ülkelerle ticaret bağlantıları ve görüşmeleri yapabilmek açısından ve gerekse teknolojik cihazları daha iyi anlayabilmek/kullanabilmek ve belki de en önemlisi akademisyen olma yolunda yabancı kaynakları tarayabilmek için dünya iletişim dili olan İngilizceyi bilmek artık bir ihtiyaçtır.  

Bu bilinçle hareket eden Vakfımızın Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu ve Başkanı Sayın Mehmet Emin KARAHAN’da şehrimizdeki gençlerimize İngilizceyi öğreterek Şanlıurfa’mıza eğitim, kültürel, ekonomik ve sosyal açıdan hizmet etme düşüncesi oluşmuştur.

Bu düşünceden hareket ederek alanlarında söz sahibi, başarılı ve eğitim anlamında uluslararası üniversitelerle bağlantılı olan üç gönüllü İngilizce hocası ile İngilizceyi öğrenmek isteyen herkese açık olan İngilizceyi öğrenmenin kapılarını ücretsiz “İngilizce Dil Kursu” olarak açtı.

Sayın KARAHAN’ın öncülüğünde açılan İngilizce kursu, vakıf üyeleri ve Şanlıurfalı gençlerden yoğun ilgi gördü. İlki 18 Ekim 2022 yapılan ve haftada üç gün, 2’şer saatten 6 saat olmak üzere, 01.11.2022 akşamı 4.sü yapılan “İngilizce Dil Kursu” Vakıf üyelerimiz ve hemşehrilerimiz tarafından taktirle karşılanmış ve Sayın Karahan’ın şahsında Şanlıurfa Vakfı yöneticilerine teşekkür edilmiştir.