Vakfımızdan Türkiye Ulusal Ajans'a Teşekkür Ziyareti

Gösterim: 563

Avrupa Dayanışma Programı 2021 Yılı Gençlik Programı Gönüllülük Faaliyeti Alanında Kalite Sertifikası (ESC50) Lider Akreditasyonu Başvuru Sonuçlanmış ve Şanlıurfa Vakfı adına hazırlayıp T.C Dışişleri Bakanlığı Avrup Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’na sunduğumuz 2021-1-TR01-ESC50-099042 referans numaralı “Avrupa Dayanışma Programı Lider Akreditasyonu” başvurumuz kabul edilmişti.

23-26 Aralık 2021 tarihlerinde Şanlıurfa Vakfı olarak ESC (European Solidarity Corps) Kalite Sertifikası Eğitimi’ne katıldık.

Ulusal Ajansın Uluslararası Gönüllülük Programı kapsamında 2022-2027 yılları arasında, 2-12 ay süren uluslararası gönüllük faaliyetlerinde Şanlıurfalı gençlerimizin de yer alması için vakıf olarak gönderici kurum olmaya hak kazanmıştı.

Bu çalışmalar sonucunda Vakfımız tarafından proje kapsamında 2022-2023 yıllarında 5 öğrencimiz İtalya, 2 öğrencimiz Portekiz ve 1 öğrencimiz Letonya olmak üzere toplam 8 öğrencimiz 215-330 gün sürelerle Yurt dışında katılım sağlamış ve bitiminde Ülkemize dönmüşlerdir.

Bu çalışmalar nedeniyle Vakfımıza destek veren Ulusal Ajansa Vakfımız adına teşekkür ziyareti gerçekleştirildi. Ziyarete Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Mahmut NİMETOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim-öğretim Kurulu başkanı Halil POLAT, Vakıf İdari İşler Müdürü Hasan MÜLAYIM katılmıştır.

Heyetimiz Ulusal Ajans Genel Koordinatörü Yunus Alper ALTAY ve Uzman Canay ÇAMUR tarafından karşılanarak ağırlandı. Genel Koordinatör Sn.Yunus Alper ALTAY Vakfımızın bu güzel çalışmalarına her zaman destek olacaklarını ifade etti. İlgi alaka ve misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Vakfımız adına teşekkür edildikten sonra Genel Sekreterimiz tarafından kendilerine bir plaket takdim edilmiştir.

Bir sonraki dönem için projemiz onaylanmış olup, çalışmalar devam etmektedir.