Türkiye Kültür Yolu festivalleri ve Şanlıurfa

Gösterim: 264

 

Saygıdeğer Hemşerilerim;

Türkiye Kültür Yolu Festivallerinden 11 Şehirde düzenlenecek Etkinliklere: İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Çanakkale, Konya, Trabzon, Nevşehir, Erzurum, Gaziantep ve Diyarbakır illerimiz dahil edilmiştir.

Maalesef, Dünya'da Tarihi ve Kültürel Derinliği en büyüklerden olan ve bu özelliklerinden dolayı "2023 yılı İslam Ülkeleri Turizm Başkenti" seçilen ŞANLIURFA’mız kapsama dahil edilmemiştir.

Şanlıurfa Vakfı olarak Şehrimizin de kapsama dahil edilmesine ilişkin konunun takipçisi olacağımızı belirterek, başta Sn.Milletvekillerimiz olmak üzere tüm yetkililerimizin ilgisini konuya çekmek istiyoruz.

Malumlarınız geçtiğimiz yıl Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 12 ilde Gastronomi Enstitüleri açılacağı açıklanmış ancak Gastronomisiyle ünlü Şanlıurfamız bu şehirler arasına yer almamıştı.

Şanlıurfa Vakfımızın ilgililer nezdindeki girişimleri ve dönemin Maliye ve Hazine Bakanı Sn.Nureddin NEBATİ’nin desteğiyle Şanlıufamız da Gastronomi Enstitüsü açılacak iller kapsamına alınmıştı.

Aynı duyarlılığı Şehrimiz menfaatine olacak her konuda göstererek Birlik ve Beraberlik içinde hareket edersek sonuç alacağımızı umuyoruz. Vakıf olarak bu konuda her türlü desteğe hazır olduğumuzu da özellikle vurgulamak istiyoruz.

Tüm hemşerilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

M.Kemal ALATAŞ

E.Korgeneral

Vakıf Yön.kur.Bşk.